Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

BioAmmo to pierwsza na świecie amunicja całkowicie biodegradowalna. Wszystkie elementy, które do tej pory były plastikowe, zastąpiono naturalnym tworzywem pochodzącym w 100% z biomasy.

Po strzelaniu ze strzelby wystarczy zebrać łuski i je zakopać, lub wyrzucić na kompost, a te ulegną biodegradacji. Proces zajmuje od pół roku do czterech lat, w zależności od rodzaju gleby, aktywności bakterii i wilgotności.

Biodegradowalną amunicję można przechowywać tak samo długo, jak jej plastikowy odpowiednik (standardowo 5 lat). Na jej trwałość nie ma wpływu wilgotność ani światło, degraduje się dopiero przy aktywności bakterii w glebie.

W procesie produkcji okazało się, że nowe tworzywo znacznie lepiej od plastiku współpracuje z nietoksycznym prochem, co pozwoliło uzyskać znakomite parametry; wysoką szybkość ładunku i niskie ciśnienie. Dzięki temu strzela się miękko, a strzelba mniej "kopie", stawiając BioAmmo w ścisłej czołówce producentów amunicji strzelbowej.
Tę charakterystykę docenili już hiszpańscy strzelcy konkurencji Trap i Skeet, którzy pod skrzydłami olimpijczyka i trenera Jorge Guardioli całkowicie przestawili się na strzelanie z BioAmmo.

BioAmmo oferuje wszystkie możliwe konfiguracje strzelbowej amunicji sportowej i myśliwskiej z ładunkiem ołowianym lub stalowym. Więcej informacji znajdziesz na: www.bioammo.es

Amunicja biodegradowalna

Rex 24g / 7,5

Rex 24g / 7,5
Rex 24g / 7,5

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

1,48 zł

szt.

Rex 28g / 8

Rex 28g / 8
Rex 28g / 8

Dostępność: Dostępny

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

1,54 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl